W środę podczas konferencji prasowej w Gdańsku poinformowano, że do końca marca powinien być ogłoszony przetarg na remont chodników.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz tłumaczy, że po zrealizowaniu w minionych latach kluczowych inwestycji drogowych i komunikacyjnych "można pochylić się wreszcie nad +krzywymi chodnikami+". "Chodniki i ulice remontujemy każdego roku, ale trzeba przyznać, że dotychczas nie było tak kompleksowego programu" - dodał prezydent.

Listę chodników do modernizacji sporządzono m.in. na podstawie wniosków i uwag mieszkańców, wyrażanych podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami pod hasłem „Mój dom, moja dzielnica, moje miasto”, a także uwag kierowanych do urzędu mailowo czy poprzez media społecznościowe. Najdłuższe odcinki chodników mają być w tym roku zmodernizowane lub zbudowane w dzielnicach: Chełm, Gdańsk Południe, Kokoszki, Orunia, Osowa, Suchanino i Przymorze.

Realizacją projektu zajmie się Zarząd Dróg i Zieleni. Do końca marca ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Remonty chodników mają zostać zakończone do grudnia tego roku. (PAP)