Prezes PSL zaznaczył, że PiS w wielu sprawach przedstawia dobre diagnozy, jednak - sposoby leczenia są nie do przyjęcia, a recepty, które proponuje PiS, są niewystarczające - powiedział Kosiniak-Kamysz.

W ocenie Władysława Kosiniaka-Kamysza program powinien mieć też na celu "odbudowę potencjału ludzkiego na wsiach" przez danie młodym ludziom szansy na budowanie domów na wsi. Były minister pracy wyjaśnił, że wydzielone działki trafiałyby za złotówkę do młodych osób chcących mieszkać na wsi, razem z pozwoleniem na budowę i projektem domu.

- To jest prawdziwy program mieszkaniowy, który nie wymaga dużych nakładów, bo ziemia jest w zasobach skarbu państwa. Wystarczy ją odrolnić i przekazać młodym osobom, które chcą mieszkać na wsi. To pomoże i wsi, i młodym ludziom - argumentował Kosiniak-Kamysz.

Czytaj: Mieszkanie plus: pierwsze budynki już w 2018 roku >>>

Prezes PSL zapowiedział, że w trakcie prac w Sejmie nad programem Mieszkanie Plus ludowcy zgłoszą swoją propozycję jako poprawkę.

Program Mieszkanie Plus przedstawiła w piątek premier Beata Szydło razem z kierownictwem resortu infrastruktury i budownictwa. Jego trzy filary to: wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem budowane na gruntach Skarbu Państwa oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach indywidualnych kont mieszkaniowych.
(PAP/DL) 

Czytaj: Mieszkanie plus zakłada premie na remonty lub budowę domu >>>