Obecnie część ulicy św. Wawrzyńca na poznańskich Jeżycach między ulicą Kościelną, a ulicą Żeromskiego jest nieprzejezdna. Rzeczniczka prezydenta Hanna Surma powiedziała w piątek 19 stycznia 2018, że inwestycja powinna ruszyć w 2019 roku, jej wartość szacowana jest na 30 mln zł.

W części ulicy św. Wawrzyńca między ulicami Kościelną i Żeromskiego powstanie jednojezdniowa droga z dwoma pasami ruchu, chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa.

Biuro prasowe poznańskiego magistratu podało, że firma Colian, do której należy około 6 ha terenu w pobliżu planowanej inwestycji wpłaciła 10 mln zł na budowę ulicy. Kolejne 20 mln wyłoży miasto. W tegorocznym budżecie zarezerwowano pieniądze na projekt inwestycji.

- Ten odcinek drogi jest istotny nie tylko dla mieszkańców Jeżyc, ale i dla wszystkich poznaniaków. Pozwoli na uspokojenie ruchu na osiedlu, odciąży ulicę Dąbrowskiego, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, a kierowcom zagwarantuje lepszy wyjazd z Jeżyc – powiedział prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Zdaniem władz miasta, inwestycja pozwoli także na uruchomienie nowych terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i usługową.

Budowę drogi w ciągu ul. św. Wawrzyńca Jacek Jaśkowiak (PO) obiecywał w 2014 roku przed wyborami samorządowymi, które dały mu fotel prezydenta. (pap)