Ministerstwo konsultuje zmiany w systemie planowania i zagospodarowania przestrzennego
- Kontynuujemy cykl spotkań z urzędami wojewódzkimi, bo ta formuła się sprawdza. Lepiej wymienić poglądy podczas szczerego spotkania, bo to usprawnia działanie administracji wojewódzkiej. A jej ocena jest także oceną rządu powiedział 19 września 2017 r. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas narady z urzędnikami wojewodów.

Ministerstwo informuje, że bieżące wyzwania w sferze planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także planowane przez resort zmiany były głównymi tematami dwudniowego (19-20 września 2017 r.) spotkania pracowników wydziałów infrastruktury urzędów wojewódzkich z pracownikami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, odpowiedzialnymi za projekty legislacyjne.
Resort poinformował o harmonogramie dalszych prac nad projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego. "Przed skierowaniem projektu do Sejmu, do konsultacji trafiły spójne z nim projekty ustaw wprowadzające niektóre zmiany projektowane w kodeksie. To <
"Potrzeba wprowadzenia projektowanych rozwiązań wynika z konieczności uproszczenia i przyspieszenia procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zapewnienia większej stabilności podejmowanych w nim rozstrzygnięć wraz ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa inwestycyjnego" - wskazuje resort.
Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa





