Ministerstwo informuje, że bieżące wyzwania w sferze planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także planowane przez resort zmiany były głównymi tematami dwudniowego (19-20 września 2017 r.) spotkania pracowników wydziałów infrastruktury urzędów wojewódzkich z pracownikami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, odpowiedzialnymi za projekty legislacyjne.

Resort poinformował o harmonogramie dalszych prac nad projektem kodeksu urbanistyczno-budowlanego. "Przed skierowaniem projektu do Sejmu, do konsultacji trafiły spójne z nim projekty ustaw wprowadzające niektóre zmiany projektowane w kodeksie. To > - projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego i > - projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu i obronności Państwa" - czytamy w komunikacie MIB. Podkreślono, że projekty zakładają pozytywne, zauważalne i oczekiwane zmiany w obszarze inwestowania.

"Potrzeba wprowadzenia projektowanych rozwiązań wynika z konieczności uproszczenia i przyspieszenia procesu inwestycyjno-budowlanego oraz zapewnienia większej stabilności podejmowanych w nim rozstrzygnięć wraz ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa inwestycyjnego" - wskazuje resort. 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
Serwis Budowlany
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów