Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otworzył XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA. W uroczystości wziął też udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit.

Minister A. Adamczyk zaznaczył, że jednym z ważniejszych celów resortu infrastruktury jest odbudowa zaufania pomiędzy rządem a wykonawcami projektów infrastrukturalnych, które zostało nadwyrężone w ostatnich latach. Poinformował też o rozpoczęciu działań zmierzających do utworzenia Forum Kontraktowego

- Dialog i ścisła współpraca z tymi, którzy realizują budowę dróg, są podstawą dla rozwoju infrastruktury. Dlatego cieszę się z tak bliskiej współpracy, bez której realizacja Programu Budowy Dróg Krajowych byłaby niemożliwa - powiedział minister Adamczyk.

Czytaj: Targi Autostrada – Polska już od 31 maja

Tegoroczna edycja targów AUTOSTRADA – POLSKA potrwa do 2 czerwca. W wydarzeniu bierze udział ponad 470 firm z przeszło 20 krajów świata.

Wystawcy prezentują urządzenia budowy i utrzymania sieci drogowej, sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych, oznakowanie i infrastrukturę związaną z drogownictwem i użytkowaniem autostrad.

Wystawa odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.  

(MIB/dl)