Do pozyskanych wcześniej gruntów w Skawinie, Trzebini i Chrzanowie dołączyły kolejne nieruchomości w Krakowie, Skawinie i Tarnowie. To efekt listów intencyjnych podpisanych 23 lutego 2017 r. między BGK Nieruchomości S.A. a wojewodą małopolskim Józefem Pilchem oraz prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Celem jest zapewnienie impulsu do rozwoju rynku mieszkaniowego, co pozwoli zniwelować aktualny deficyt mieszkaniowy. Program pozwoli też na efektywne – pod względem ekonomicznym i społecznym – wykorzystanie nieużywanych dziś gruntów, będących w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus realizowane są na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Budowa pierwszych mieszkań ruszyła w grudniu 2016 r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Wkrótce ogłoszony zostanie otwarty konkurs na rozwiązania architektoniczne i technologiczne, którego celem jest uzyskanie optymalnych propozycji układu przestrzennego i koncepcji materiałowo-technicznych dla modelowego zespołu budynków mieszkalnych w ramach programu Mieszkanie Plus. Program jest dopasowany do lokalnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, ale oszczędnych technologii oraz wykorzystaniu gruntów samorządów i Skarbu Państwa możliwe będzie ustalenie czynszu na poziomie dostępnym dla polskich rodzin.

Źródło: www.mib.gov.pl, stan z 24.02.2017 r.

Serwis Budowlany
Artykuł pochodzi z programu Serwis Budowlany
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami