Mieszkania bezczynszowe oferują szeroką gamę udogodnień, które docelowo mają zaspokoić potrzeby i wymagania klientów. Przede wszystkim umożliwiają generowanie większych oszczędności, ze względu na niższe koszty eksploatacji oraz brak części wspólnych, które wymagają regularnego czyszczenia, przeglądu oraz konserwacji. Lokale tego typu pozwalają również na instalację elementów niedostępnych w blokach mieszkalnych, np. kominka.

„W związku z regresem na rynku nieruchomości, spowodowanym kryzysem finansowym, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom klientów i zaproponować im nowe rozwiązanie, które wedle opinii ekspertów z branży nieruchomości ma szansę stać się hitem na rynku mieszkaniowym. Mieszkania bezczynszowe to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy chcą po atrakcyjnej cenie nabyć własne lokum, ale również cieszyć się niższymi kosztami eksploatacji w przyszłości” - twierdzi Renata Wrona, kierownik działu marketingu i PR firmy Dolcan.

„Ważnym aspektem idei mieszkań bezczynszowych i generowanych dzięki nim oszczędności, jest możliwość otrzymania od banku wyższej zdolności kredytowej. Uznaliśmy, że jeżeli klient napotyka utrudnienia przy zakupie wymarzonego lokalu, to należy mu to ułatwić w jak największym stopniu. Przez ostatni rok zapotrzebowanie Polaków na posiadanie własnego M nie zmalało, po prostu węższa grupa posiada niezbędną zdolność finansową na dokonanie takiej transakcji” – dodaje Anna Sitnik, zastępca dyrektora działu sprzedaży Dolcan.