Wiceminister przypomniał, że w ramach prac Rady Ekspertów wypracowano nowy wzór umowy na realizację zamówienia publicznego w zakresie dróg publicznych, który będzie obowiązywać na nowych kontraktach zlecanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowe zasady zastosowano już w ogłoszonych 3 lutego 2017 r. przetargach na realizację dwóch odcinków drogi S61: Kolno - Stawiski (o dł. 16,4 km) oraz Stawiski - Szczuczyn (o dł. 18 km). Wkrótce ogłaszane będą kolejne przetargi na pozostałe odcinki S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, wraz z obwodnicą Łomży.

MIB podejmuje wysiłki, by umożliwić przygotowanie do realizacji kolejnych zadań na sieci dróg krajowych. W ubiegłym tygodniu została m.in. podjęta decyzja o zapewnieniu środków na dalsze prace dla obwodnicy Łochowa w ciągu drogi krajowej 62 (o długości 8,2 km), m.in. przygotowywanie studium ekonomiczno-techniczno-środowiskowego.

Systematycznie kierowane są do realizacji zadania na istniejącej sieci drogowej, w tym zapewniające podniesienie nośności do 11,5 t/oś np.: przebudowa dk 1 pomiędzy Częstochową a aglomeracją śląską oraz dk 8 Bardo – Bardo Przyłęk i dk 36 w Ścinawie, przebudowa mostów w Kowalewicach (dk 21), Szczekocinach (dk 78), Bielsku Podlaskim (dk 19) oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na dk 57 w m. Przasnysz i dk 50 Łochów – Topór.

Źródło: www.mib.gov.pl, stan z 1.03.2017 r.

Serwis Budowlany
Artykuł pochodzi z programu Serwis Budowlany
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami