Ghelamco Poland trzeci raz z rzędu zyskało tytuł Dewelopera Roku w Polsce. Belgijska firma, działająca od 17 lat na naszym rynku, zwyciężyła w konkursie organizowanym przez pismo Construction & Investment Journal. Jednocześnie nowa  inwestycja dewelopera - Marynarska Business Park na warszawskim Mokotowie - zyskała uznanie jurorów. Ukończony biurowiec uznany został za Najlepszy Projekt Zrealizowany w Polsce 2008 r. spośród wszystkich zgłoszonych w kategoriach projektów magazynowych, biurowych i mieszkaniowych.

- Przyznane nagrody są przede wszystkim potwierdzeniem, że przyjęta przez nas strategia działania sprawdza się, a dostarczane przez Ghelamco Poland na rynek produkty, cieszą się uznaniem przedstawicieli branży. Takie wyróżnienie cieszy nas szczególnie i dowodzi zarówno silnej pozycji Ghelamco na polskim rynku, jak i konsekwencji w działaniu – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia, Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

O tytuł Dewelopera Roku 2008 ubiegało 17 działających na polskim rynku deweloperów. Sędziami konkursu byli specjaliści branży nieruchomości, przedstawiciele firm doradczych, agencji obrotu nieruchomościami i przedsiębiorstw budowlanych. Sam tytuł przyznany został w uznaniu sukcesów rynkowych, m.in. za największą transakcję sprzedaży na rynku (Marynarska Business Park sprzedana za kwotę 167 mln zł firmie DEGI International), sprzedaż Bema Plaza we Wrocławiu (za 106 mln zł funduszowi Deka-ImmobilienFonds) oraz największą transakcję najmu rynku biurowego poza Warszawą (14 tys. m2 wynajęte spółce Google w budynku Bema Plaza we Wrocławiu).

Nagrodzony tytułem Najlepszej Inwestycji Roku kompleks biurowy Marynarska Business Park to największy kompleks biurowy wybudowany do tej pory przez Ghelamco w Polsce. Zespół budynków o łącznej powierzchni 45 tys. m2. jest również największą inwestycją biurową oddaną w tym roku do użytku w naszym kraju. W tym roku, w konkursie organizowanym przez Construction & Investment Journal, pismo zajmujące się rynkiem nieruchomości w Europie Centralnej i Wschodniej, brało udział blisko 40 firm, działających na polskim rynku. Nagrody CIJ Awards przyznawane są od 2002 r. w Polsce w 11 kategoriach. Oprócz Polski nagrody przyznawane są również w Czechach, na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii.

Przypomnijmy, że niedawno Ghalmco powołało w swojej grupie kapitałowej nową markę - Ghelamco Residential. Deweloper zapowiedział, że  zbuduje na warszawskim Mokotowie tzw. soft lofty - nowe obiekty wyglądające jak stare, pofabryczne. Deweloper zamierza wybudować 356 lokali mieszkalnych o powierzchni od 36 mkw. do 200 mkw. Znakiem rozpoznawczym projektu są ogromne, bo prawie sześciometrowej wysokości, okna. Potencjalni nabywcy będą mieli do wyboru 3 typy lokali: jednopoziomowe mieszkania o podwyższonym standardzie, apartamenty na ostatnim piętrze z tarasami i lofty. Pod budynkiem znajdzie się garaż. Planowane jest także otwarcie klubu fitness i restauracji. Ceny będą się wahać od 8,5 tys. do 24 tys. zł za mkw.

(Źródło: WNP/KW/Ghelamco)