Firma deweloperska Polnord, którą kieruje Stanisław Ciurzyński, wbrew trendom na rynku,  nie ma problemów z finansowaniem inwestycji, a nawet kupuje działki pod nowe przedsięwzięcia. Deweloper opiera swoją współpracę z bankami na zasadach tzw. bezpiecznego budowania, czyli udziela gwarancji, że kredytowana inwestycja zostanie ukończona nawet przy spowolnionej sprzedaży, ponieważ firma jest w stanie ją dofinansować ze środków własnych. Polnord rozpoczął także kupowanie działek pod nowe projekty, m.in. w Lublinie, Szczecinie i Gdyni, a obecnie trwają negocjacje dotyczące nieruchomości w Katowicach. Na większości działek, poza Gdynią, gdzie ma powstać biurowiec, wybudowane zostaną mieszkania.

Wojciech Stanisław Ciurzyński, prezez zarządu Polnordu
 ma 57 lat, jest absolwentem Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Lądowej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu eksportu budownictwa na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS oraz studium dla kandydatów na członków rad nadzorczych. Od 1973 r. pracuje w branży budowlanej, początkowo w dziale realizacji obiektów i instalacji inżynieryjnych, następnie w dziale realizacji kontraktów eksportowych w spółkach ENERGOEXPORT SA i PHZ „BUDIMEX” Sp. z o.o., w których pełnił funkcje m.in. dyrektora technicznego i dyrektora naczelnego. Od 2000 r. działa w branży deweloperskiej. Do 27 lutego 2007 r. był wiceprezesem Zarządu „PKO Inwestycje” Sp. z o.o., odpowiadającym za realizację projektów inwestycyjnych „Marina Mokotów”, „Nowy Wilanów”, „Apartamenty w Sopocie”. W ramach nadzoru właścicielskiego z ramienia „PKO Inwestycje” nadzorował działalność takich firm deweloperskich, jak: „Fort Mokotów” Sp. z o.o., realizującej projekt budowy 1500 mieszkań przy ulicach Racławickiej i Żwirki i Wigury w Warszawie, „Wilanów Inwestycje” Sp. z o.o. – 2000 mieszkań w Wilanowie, oraz „Pomeranka” Sp. z o.o. – 500 mieszkań w Jelitkowie, nadmorskiej dzielnicy Gdańska.

Spółka Polnord miała 32,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto  w III kw. 2008 roku wobec 10,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie kwartalnym.  Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 38,88 mln zł wobec 10,77 mln zł zysku rok wcześniej.  Skonsolidowane przychody wyniosły 113,35 mln zł wobec 38,76 mln zł rok wcześniej.