Wynika to z faktu, że właśnie takie mieszkania cieszyły i nadal cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Ponadto niekorzystna sytuacja gospodarcza sprawiła, że spora grupa projektów apartamentowych stanęła pod znakiem zapytania. Większość firm deweloperskich w tym czasie bądź rezygnowała z takich inwestycji, bądź też przekształcała je w inwestycje ze średniej półki cenowej. Opisany rozwój wypadków sprawił, że na rynek trafiały projekty często o apartamentowym lub podwyższonym standardzie, za to w bardziej przystępnej cenie. W związku z tym obecny czas nadal jest szansą dla osób poszukujących mieszkania, na znalezienie lokalu z wyższej półki, ale za niższą, zbliżoną do średniej stawki. Takie projekty wykonane są z wysokiej klasy materiałów, oferują często również wysoki standard wykończenia i aranżacji wnętrz. Poza tym opisywane budynki wielorodzinne znajdują się najczęściej w dogodnych lokalizacjach, które łączą prestiżowe, unikatowe otoczenie oraz dobre połączenia komunikacyjne z innymi rejonami miasta.

Przykładem inwestycji, która zdecydowanie standardem odpowiada apartamentom, natomiast cenowo zbliżona jest do przeciętnych stawek są bez wątpienia krakowskie Apartamenty Ludwinów. Projekt ten swego czasu miał być najdroższą inwestycją w grodzie Kraka, obecnie wraca na rynek w innej, bardziej przystępnej dla przeciętnego Kowalskiego formie. Budynek usytuowany przy ulicach Ludwinowskiej i Tureckiej zajmuje cały kwartał miejski. Jest położony na dwuhektarowej działce, posiada 6 kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną. Zdecydowanie największym plusem tego projektu jest lokalizacja – znajduje się on w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie trochę na uboczu, dzięki czemu mieszkańców nie dotyczą takie wielkomiejskie niedogodności, jak hałas, czy tłumy ludzi przechodzących pod oknami. Ponadto w kilka minut można dotrzeć pieszo na Wawel, Kazimierz, czy też do Rynku Głównego. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli, na co dzień podziwiać panoramę Zamku Królewskiego i Podgórza oraz przyrodę – niedaleko inwestycji Wilga łączy się z Wisłą. Warto dodać, że dużym plusem pomimo centralnego położenia jest właśnie bliskość przyrody - apartamentowiec został zaprojektowany tak, aby wszystkie mieszkania miały z nią kontakt. Dziedziniec będzie wypełniony drzewami i krzewami, natomiast resztę dopełni zieleń ogrodów prywatnych, tarasów, balkonów i ogrodów zimowych. Wyjątkowe położenie sprawia, że udało się tutaj połączyć ze sobą ciszę i spokój z wygodami mieszkania w samym środku dużego miasta.

Obiekt w całości wpisuje się w charakter dzielnicy i współgra z duchem królewskiego miasta, jednocześnie oferując swoim mieszkańcom nowoczesne rozwiązania. Spełnia on wszelkie wymagania stawiane budynkom inteligentnym (system EIB). Wyposażony został w zintegrowany system zarządzania (Building Management System), oszczędzania energii cieplnej, elektrycznej i oświetleniowej w części wspólnej oraz zarządzania wentylacją. Komfortowe warunki życia zapewnią lokatorom nowoczesne niskoprądowe instalacje teletechniczne w każdym mieszkaniu, sterowane bezprzewodowo bramy wjazdowe, a także systemy sterowania ogrzewaniem podjazdów. W części wspólnej z kolei przewidziano między innymi basen, saunę, siłownię, fitness oraz jacuzzi. Kompleks, jak na obiekt apartamentowy przystało jest monitorowany i chroniony przez całą dobę.

Dużym plusem tego obiektu jest fakt, że jest on już obecnie gotowy. Dzięki czemu klienci mają możliwość na żywo obejrzeć każde mieszkanie i naocznie sprawdzić, czy odpowiada ono ich wymaganiom. Atutem tego projektu jest również zdecydowanie relacja ceny do standardu oferowanych mieszkań. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, aby zamieszkać w „Ludwinowie” wcale nie trzeba być milionerem. Poszczególne lokale tego budynku zarówno pod względem ceny za mkw., jak i całkowitej powierzchni znajdują się już w możliwościach finansowych osób o dochodach niewiele wyższych od przeciętnej. W chwilo obecnej ceny mieszkań zaczynają się już od 7,5 tys. zł/mkw.

Emmerson S.A.