Zgłoszenie zamiaru koncentracji (Sprawa M.10166 - Latour Capital/Watling Street Capital Partners/Funecap Groupe) - Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej.

Zgłoszenie zamiaru koncentracji
(Sprawa M.10166 - Latour Capital/Watling Street Capital Partners/Funecap Groupe)

Sprawa, która może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury uproszczonej

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

(2021/C 59/09)

(Dz.U.UE C z dnia 19 lutego 2021 r.)

1.
W dniu 11 lutego 2021 r., zgodnie z art. 4 rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 1 , Komisja otrzymała zgłoszenie planowanej koncentracji.

Zgłoszenie to dotyczy następujących przedsiębiorstw:

Latour Capital Management SAS ("Latour Capital", Francja),
Watling Street Capital Partners LLP ("Watling Street", Zjednoczone Królestwo),
Funecap Partenaires III ("Groupe Fondateur Funecap", Francja),
Staglieno NewCo i jego spółki zależne ("Groupe Funecap", Francja), kontrolowane przez Watling Street i Groupe Fonda- teur Funecap.

Przedsiębiorstwa Latour Capital, Watling Street oraz Groupe Fondateur Funecap przejmują, w rozumieniu art. 3 ust. 1 lit. b) oraz art. 3 ust. 4 rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw, wspólną kontrolę nad przedsiębiorstwem Groupe Funecap.

Koncentracja dokonywana jest w drodze zakupu papierów wartościowych.

2.
Przedmiotem działalności gospodarczej przedsiębiorstw biorących udział w koncentracji jest:
w przypadku przedsiębiorstwa Latour Capital: spółka zarządzająca posiadająca większościowe i mniejszościowe udziały głównie w spółkach francuskich, w szczególności z sektora doradztwa biznesowego, usług finansowych, fotografii artystycznej, elektrotechniki, sprzedaży odzieży, konteneryzacji odpadów oraz integracji sieci komunikacyjnych w Europie,
w przypadku przedsiębiorstwa Watling Street: spółka prawa angielskiego, będąca jednostką dominującą grupy Charterhouse, świadcząca usługi w zakresie zarządzania funduszami inwestycyjnymi. Spółki należące do portfela grupy Charterhouse to europejskie przedsiębiorstwa prowadzące działalność głównie w dziedzinie usług, zdrowia, przemysłu oraz towarów i usług konsumpcyjnych,
w przypadku Groupe Fondateur Funecap: grupa utworzona przez Thierry'ego Gisserota i Xaviera Thoumieux za pośrednictwem ich prywatnych spółek holdingowych - Velluzco SAS i Ophrys Partners SAS - z siedzibą we Francji. Poza Groupe Funecap sprawują oni również kontrolę nad kilkoma innymi spółkami prowadzącymi działalność we Francji w sektorach produkcji energii fotowoltaicznej, produkcji energii i ciepła oraz nieruchomości i usług hotelarskich,
w przypadku Groupe Funecap: działalność we Francji (i marginalnie w Belgii) w zakresie świadczenia usług pogrzebowych, zarządzania krematoriami, prac technicznych na cmentarzach i usług brokerskich w zakresie ubezpieczeń pogrzebowych.
3.
Po wstępnej analizie Komisja uznała, że zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednocześnie Komisja zastrzega sobie prawo do podjęcia ostatecznej decyzji w tej kwestii.

Należy zauważyć, iż zgodnie z zawiadomieniem Komisji w sprawie uproszczonej procedury rozpatrywania niektórych koncentracji na podstawie rozporządzenia Rady (WE) nr 139/2004 2  sprawa ta może kwalifikować się do rozpatrzenia w ramach procedury określonej w tym zawiadomieniu.

4.
Komisja zwraca się do zainteresowanych osób trzecich o zgłaszanie ewentualnych uwag na temat planowanej koncentracji.

Komisja musi otrzymać takie uwagi w nieprzekraczalnym terminie dziesięciu dni od daty niniejszej publikacji. Należy zawsze podawać następujący numer referencyjny:

M.10166 - Latour Capital/Watling Street Capital Partners/Funecap Groupe

Uwagi można przesyłać do Komisji pocztą, pocztą elektroniczną lub faksem. Należy stosować następujące dane kontaktowe:

E-mail: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Adres pocztowy:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIE

1 Dz.U. L 24 z 29.1.2004, s. 1 ("rozporządzenie w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw").
2 Dz.U. C 366 z 14.12.2013, s. 5.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024