Dyrektor Europejskiego Kolegium Policyjnego (CEPOL).

DYREKTOR EUROPEJSKIEGO KOLEGIUM POLICYJNEGO (CEPOL)

(2009/C 172/07)

(Dz.U.UE C z dnia 24 lipca 2009 r.)

Na stanowisko kierownicze w sekretariacie CEPOL w Bramshill, Hampshire (Wielka Brytania) poszukujemy specjalisty posiadającego wszechstronne wykształcenie i praktykę, z doświadczeniem w zakresie zarządzania kadrami i znajomością sektora oświaty i szkolenia.

Celem działalności CEPOLu jest wspieranie współpracy policji poprzez organizację szkoleń i programów wymiany dla wyższych funkcjonariuszy policji krajów Unii Europejskiej.

CEPOL jest agencją UE i działa jako sieć łącząca krajowe instytucje szkoleniowe w państwach członkowskich, których zadaniem jest m.in. szkolenie wyższych funkcjonariuszy policji. Na czele sekretariatu, którego zadaniem jest zapewnianie wsparcia w kwestiach dotyczących szkolenia, administracji, finansów i logistyki, stoi dyrektor. W sekretariacie zatrudnionych jest około 30 pracowników, w tym pracowników ds. projektów.

Osoba zatrudniona na stanowisku dyrektora odpowiadać będzie za wspieranie przewodniczącego i członków Zarządu oraz komitetów, a także za doradzanie im. Dyrektor będzie czuwać nad sporządzaniem rocznego programu prac, rocznego budżetu, sprawozdania rocznego i sprawozdania rocznego z działalności. Dyrektor będzie prowadzić negocjacje dotyczące umów o współpracy oraz reprezentować CEPOL przed odpowiednimi organami policyjnymi i szkoleniowymi w UE.

Zgodnie z regulaminem pracowniczym UE osoby ubiegające się o stanowiska muszą między innymi być obywatelami jednego z państw członkowskich UE, posiadać biegłą znajomość jednego oraz zadowalającą znajomość drugiego języka Wspólnot. Językiem roboczym CEPOL jest angielski. Wyłoniony kandydat zostanie poddany lokalnej procedurze poświadczenia bezpieczeństwa osobowego. CEPOL jest pracodawcą przestrzegającym zasady równych szans i czuwa nad niestosowaniem jakiejkolwiek formy dyskryminacji.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa w 60. dniu od dnia opublikowania niniejszego ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Ogłoszenie o naborze zostanie opublikowane jedynie w języku angielskim.

Dodatkowe informacje i dokumentację zgłoszeniową można znaleźć w sekcji dotyczącej wolnych stanowisk pracy (Job Vacancies) na stronie internetowej CEPOL: www.cepol.europa.eu

Dodatkowe pytanie prosimy nadsyłać wyłącznie e-mailem na adres: swedishpresidency.cepol@phs.police.se, do uwagi: Ebba Sverne Arvill, przewodnicząca Zarządu.

CEPOL - European Police College

CEPOL House

Bramshill, Hook

Hampshire

RG27 0JW

WIELKA BRYTANIA

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024