Dwa projekty, objęte unijnym dofinansowaniem na łączną kwotę ponad 4,9 mln zł, pozwolą na stworzenie dziennych domów opieki medycznej w Pierzchnicy i Skarżysku - Kamiennej. W nowych placówkach dostępnych będzie 40 miejsc opieki. Pacjenci otrzymają pomoc lekarzy oraz pielęgniarek o standardzie zbliżonym do opieki szpitalnej (m.in. rehabilitacja), co ważne - nie będą musieli pozostawać w placówce przez całą dobę.

Unijne dofinansowanie na profilaktykę zdrowotną

Kwotą ponad 2 mln zł zostały wsparte trzy projekty przewidujące profilaktykę zdrowotną i zapobieganie chorobom zawodowym u pracowników w sześciu świętokrzyskich firmach i instytucjach. Celem tychże projektów jest profilaktyka zdrowotna, aby wcześniej poznać stan zdrowia pracowników i zapobiec wykluczeniu ich z rynku pracy. 

 

Fundusze także na rozwijanie opieki przedszkolnej  

Siedem z dwunastu projektów dotyczy rozwijania opieki przedszkolnej. Mowa tutaj o nowych 160 miejscach przedszkolnych, które przybędą w gminach: Klimontów, Raków, Fałków, Działoszyce, Chmielnik oraz Skarżysko Kościelne. Ponadto z dodatkowych zajęć skorzysta ponad 300 świętokrzyskich przedszkolaków.