W programie spotkania znają się także zagadnienia dotyczące zgłoszenia roszczenia szpitalowi (forma zgłoszenia, możliwe działania przedsądowe, postępowanie likwidacyjne), dowodów w postępowaniu sądowych w sprawie medycznej, a także możliwych orzeczeń dotyczących renty, odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty w imieniu osoby zmarłej.

Omówione zostanie także znaczenie orzeczenia sądu karnego lub sądu zawodowego, egzekucja świadczeń, regres w stosunku do lekarza, znaczenie podstawy prawnej zatrudnienia oraz udział w postępowaniu ubezpieczycieli.

Czytaj:  SA: błąd w sztuce lekarskiej to także błąd diagnostyczny>>>

Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Golden Floor (budynek Millennium Plaza).

Szkolenie będzie prowadzić Agnieszka Sieńko.


Agnieszka Sieńko j
est radcą prawnym, specjalistą w zakresie prawa ochrony zdrowia i ubezpieczenia zdrowotnego. Prowadzi wykłady i szkolenia z tej dziedziny. Jest autorką wielu publikacji, współpracownikiem Serwisu Prawo i Zdrowie. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacji rynku ochrony zdrowia. Współpracowała z Branżową Kasą Chorych dla Służb Mundurowych i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Obecnie w ramach własnej kancelarii prowadzi obsługę zakładów opieki zdrowotnej w tym dużych szpitali publicznych. Zajmuje się także obsługą prawną innowacyjnych projektów dedykowanych rynkowi usług medycznych a realizowanych ze środków unijnych. Jest nauczycielem akademickim.

Więcej informacji na temat szkolenia na stronie: www.szkolenia.wolterskluwer.pl

 
Odpowiedzialność majątkowa szpitali za błędy medyczne - SZKOLENIE


rzetelna i aktualna wiedza