- To, że 13 kwietnia będą mogły zapisać się osoby, które urodziły się w 1963 roku, oczywiście nie oznacza, że tego dnia osoby urodzone w 1962 roku nie mogą się zapisywać - podkreślił. - W ten sposób, uruchamiając praktycznie co dzień kolejny rocznik, chcemy dojść do osób urodzonych w 1973 roku. Terminy zapisów, aż do rocznika 1973, są zaplanowane do 24 kwietnia - poinformował Dworczyk.

Zapisy przez internet będą każdego dnia ruszać o północy, a poprzez infolinię o 6 rano. - Jesteśmy przekonani, że osoby z każdego z tych roczników będą zainteresowane szczepieniem - powiedział minister.

Czytaj: Rząd zablokował Profil Zaufany oraz portal dla lekarzy i pacjentów, bo szczepi osoby 40 plus>>
 

Nie gotowość tylko zapis na szczepienie

Pełnomocnik rządu poinformował, że formularz, za pośrednictwem którego można zgłosić gotowość do zaszczepienia, a w konsekwencji uzyskać pierwszeństwo, jeśli chodzi o otrzymanie konkretnego terminu działał między styczniem a marcem. - Ten formularz już nie działa - poinformował Dworczyk podczas wtorkowej konferencji prasowej. - Rejestrujemy się już na konkretne terminy - wyjaśnił.

Dworczyk przypomniał, że formularz zgłoszenia gotowości do szczepienia uruchomiony został w styczniu, "wtedy, kiedy zainteresowanie szczepieniami było dużo mniejsze, kiedy było jeszcze sporo obaw i wiele osób miało dystans do szczepień". - Było to działanie profrekwencyjne - podkreślił Dworczyk.

 


Będą kolejne zmiany

Pełnomocnik zapowiedział, że rząd chce uczynić system szczepień bardziej dostępnym i elastycznym, a także zwiększyć jego wydajność i w piątek przedstawi harmonogram i szczegóły działań w tej sprawie. Mówił, że chodzi o zmiany, które mają uczynić system bardziej dostępnym, zwiększyć jego wydajność i umożliwić elastyczne dostosowywanie się do sytuacji. Wymienił m.in. zwiększenie liczby punktów, w których będą prowadzone szczepienia, czy zwiększenie liczby personelu zaangażowanego w szczepienia.