„Zmiana nie wpłynie na organizację funkcjonowania pracy szpitala. Polityka organizacyjna będzie nadal ukierunkowana na dalsze podnoszenie jakości opieki zdrowotnej przy równoczesnej stałej kontroli kosztów funkcjonowania placówki” – oświadczył Paweł Bruger, rzecznik prasowy szpitala w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

Jacek Sawicki jest doktorem nauk medycznych, menedżerem, byłym pracownikiem firmy LuxMed oraz Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Jest także wykładowcą w zakresie zarządzania ochroną zdrowia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 

Dyrektorem szpital w Skierniewicach został w wyniku wygranego konkursu. Obejmując stanowisko postawił sobie za cel zmianę wizerunku placówki, która była postrzegana głównie w świetle negatywnych informacji publikowanych w mediach dotyczących niefortunnych zdarzeń medycznych (śmierć pacjentki przewożonej karetką pomiędzy oddziałami, śmierć noworodków w wyniku niewykonania cięcia cesarskiego czy śmierć dziecka, do którego za późno wysłano karetkę). Dyrektor postawił na komunikację ze społeczeństwem i mediami, rozwinął stronę internetową. Wprowadził nowe usługi w szpitalu, między innymi w zakresie geriatrii, nawiązał współpracę z firmą Comarch i zaoferował pacjentom zdalną diagnostykę kardiologiczną i ginekologiczną.

Czytaj: Szpital musi się rozwijać>>>

Szpital w Skierniewicach podlega samorządowi województwa łódzkiego. Placówka prowadzi 16 oddziałów (między innymi nefrologii, kardiologii, okulistyczny, laryngologiczny, obserwacyjno-zakaźny i SOR)  oraz zespół poradni specjalistycznych.

Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia zawarty na rok 2015 miał wartość 46 523 817,45 zł.