W niedzielę rano - jak poinformowano - do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie trafi 75 fiolek szczepionek, dzięki którym będzie można zaszczepić 375 osób, ponieważ z jednej porcji tworzy się dawki dla pięciu osób.  Wśród pierwszych zaszczepionych będzie też jedna z diagnostów laboratoryjnych, która uczestniczyła m.in. w akcji w Dover oraz jeden z ratowników medycznych. 

Do końca stycznia do Polski ma trafić 1,5 mln dawek szczepionki. W 2021 r. rozpoczną się szczepienia m.in. seniorów i nauczycieli. Osoby spoza priorytetowych grup będą mogły zapisywać się szczepienia od 15 stycznia - poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia.

Czytaj: Szczepionki przeciw COVID-19 już w drodze do hurtowni farmaceutycznych>>

Szczepionki już w pięciu hurtownia 

Pierwsza dostawa szczepionek, licząca 10 tys. sztuk, wyruszyła do Polski w nocy z 24 na 25 grudnia z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs, by trafić do magazynu ARM w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Szczepionki już dostarczono do pięciu hurtowni znajdujących się w Toruniu, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Kolejnych dostaw ARM spodziewa się w najbliższych dniach. Z kolei w niedzielę między godz. 8.00 a 12.00  10 tys. szczepionek na koronawirusa zostanie dostarczonych do 72 szpitali węzłowych, w których rozpoczną się szczepienia personelu medycznego.