Zmiany prawne dotkną takich obszarów prawa pracy jak katalog umów o pracę, zasady zatrudniania na umowę na czas określony, wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, ozusowanie umów zleceń oraz wystawianie e-zwolnień lekarskich.
Jakie dokładnie przepisy ulegną zmianom i jakie znaczenie będzie miało to dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą - dowiesz się z komentarza praktycznego w LEX Ochrona Zdrowia.
Czytaj inne komentarze tego autora:
Szpital może odpowiedzieć na pytanie policji, czy pacjenta można przesłuchać>>>
Powołanie administratora bezpieczeństwa informacji to nie obowiązek>>>
Baz danych pacjentów oczekujących na świadczenie nie trzeba zgłaszać do GIODO>>>
Administratora bezpieczeństwa informacji (ABI) trzeba zgłosić do rejestru GIODO>>>
Niepotrzebna jest zgoda pacjentów na wypełnianie anonimowych ankiet >>>
Lekarz ma prawo zawiadomić organy ścigania o gwałcie bez zgody osoby poszkodowanej >>>
Maciej Łokaj, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Specjalizuje się w dziedzinach prawa ochrony zdrowia, prawa medycznego, prawa gospodarczego, prawa spółek oraz prawa pracy. Autor i współautor licznych opracowań z zakresu prawa medycznego. Współautor publikacji „Działalność lecznicza. Podmioty wykonujące działalność leczniczą” Warszawa 2013. Szkoleniowiec i prelegent podczas zjazdów i konferencji managerów ochrony zdrowia i lekarzy. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc w obsłudze prawnej dużych placówek ochrony zdrowia, między innymi szpitali klinicznych, a także medycznych towarzystw naukowych oraz lekarskich praktyk zawodowych. Obecnie prowadzi własną działalność zawodową, w ramach Grupy Kancelarii Prawnych, świadcząc obsługę prawną na rzecz przedsiębiorców i innych podmiotów, w tym także podmiotów wykonujących działalność leczniczą.