Na konferencji prasowej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który odpowiada za koordynację działań związanych z powstaniem tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie ogłosił, że zostanie uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który wyrazi chęć pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 295 95 00. Została ponadto uruchomiana strona internetowa szpitalnarodowy.pl, na której zainteresowani pracą bądź wolontariatem w tymże szpitalu mogą wypełniać wnioski, a także "zgłaszać się do wsparcia tego projektu".

Praca w szpitalu na Stadionie Narodowym

Mimo kontrowersji wokół uruchomienia pierwszego szpitala polowego dla chorych na COVId-19, który ma być gotowy najpóźniej do początku przyszłego tygodnia, są chętni do pracy w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Na Twiterze można przeczytać wpis szefa KPRM Michała Dworczyka: "Dziękujemy! 114 zgłoszeń w ciągu pierwszej godziny - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych gotowych pracować w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym - za pośrednictwem strony".

Za mało personelu medycznego

Do pracy w szpitalu na Stadionie Narodowym potrzebnych jest 500 osób.  W planach jest oddelegowanie tam części lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Pozostali lekarze oraz członkowie personelu zostaną skierowani do szpitala tymczasowego na Narodowym decyzją wojewody.

 


Pomoże wojsko  

Jak poinformował Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, także wojsko i Wojska Obrony Terytorialnej są w gotowości, by pomóc przy pacjentach. W najbliższym czasie do pomocy skierowanych zostanie ponad 2000 żołnierzy. W maju br. szef MON informował, że żołnierze zawodowi oraz pełniący terytorialną służbę wojskową zostaną dodatkowo przeszkoleni, aby móc wspierać cywilną służbę zdrowia w walce z koronawirusem. Na szkolenia skierowanych miało być 30 000 żołnierzy.