Taki sposób spędzania zimowych ferii w Polsce, cieszy się popularnością zwłaszcza wśród gości z zagranicy. Przyjeżdżają do nas Niemcy, Belgowie, Brytyjczycy, Duńczycy ale także Rosjanie i Ukraińcy.

- Zagranicznych pacjentów do Polski przyciągają przede wszystkim ceny usług stomatologicznych. Niektóre zabiegi są w Polsce nawet o 70 procent tańsze niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, a jednocześnie ich jakość nie odbiega w żaden sposób od tych wykonywanych na zachodzie Europy. Pacjenci z Rosji i Ukrainy, wizytę u polskiego stomatologa, argumentują z kolei najczęściej problemami ze znalezieniem zaufanego specjalisty w swoim kraju – tłumaczy lekarz stomatolog Adrianna Badora z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej koło Cieszyna (województwo śląskie) i dodaje, że niewątpliwie wpływ na wzrost liczby zagranicznych pacjentów, mają także pracujący za granicą Polacy, którzy niejednokrotnie sami polecają polskich stomatologów, zagranicznym znajomym. Atutem, przyciągającym pacjentów z innych krajów, jest także biegle władający językami obcymi personel, zatrudniony w wielu polskich klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Najważniejszym czynnikiem jest jednak cena usług
- Średnia cena wszczepienia implantu, wraz z koroną i łącznikiem, na zachodzie Europy wynosi około 2000 – 2300 euro, podczas gdy w Polsce koszt takiego zabiegu to w przeliczeniu około 1000 euro, czyli ponad dwa razy mniej. Jak łatwo policzyć, w przypadku pacjenta cierpiącego na znaczne braki zębowe, wymagającego wstawienia kilku implantów lub protezy, różnica w cenie może być naprawdę ogromna – mówi dr Adrianna Badora i dodaje, że podobnie wygląda to w przypadku stomatologii estetycznej. Za założenie pełonceramicznych licówek, czyli cienkich porcelanowych płatków, przyklejanych na zewnętrzną część zębów, pacjent w Niemczech musi zapłacić minimum 800 - 900 euro, podczas gdy w Polsce cały zabieg powinien się zamknąć w granicach 400 euro.

Niskie ceny, a także wysoka jakości usług, sprawiają, że Polska, jest drugim, po Węgrzech, najchętniej odwiedzanym krajem w ramach turystyki dentystycznej. Największą popularnością wśród zagranicznych pacjentów, wciąż cieszą się specjalistyczne zabiegi stomatologiczne, takie jak  implantacje, podniesienie zatok szczękowych czy leczenie endodontyczne (kanałowe), ale stale rośnie także liczba osób decydujących się na wybielenie w Polsce zębów, a nawet zwykłe plombowanie.