Mobilna Klinika stanie przy ulicy Piotrkowskiej. Do dyspozycji pacjentów będzie zespół składający się z lekarza oraz dwóch pielęgniarek. Przeprowadzą oni bezpłatne badania kardiologiczne obejmujące badanie ciśnienia tętniczego krwi oraz badanie EKG. Na miejscu będzie można od razu skonsultować ich wyniki z lekarzem specjalistą. 

Udostępniając mieszkańcom Łodzi Mobilną Klinikę PAKS chcą przypomnieć o tym jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. 

- Pacjenci zbyt często trafiają do nas w stanie zagrożenia życia, w bardzo zaawansowanym stadium choroby. Najczęściej dopiero wtedy dowiadują się, że mają poważne problemy ze zdrowiem. A przecież miażdżyca tętnic wieńcowych czy obwodowych nie pojawia się nagle, z dnia na dzień. To choroba, która rozwija się przez długie miesiące a nawet lata, a to oznacza, że można jej skutecznie zapobiegać. Najczęściej wystarczy regularnie wykonywać proste badania diagnostyczne i zmienić nawyki żywieniowe. - tłumaczy dr Maciej Kośmider, Ordynator XII Oddziału Kardiologicznego PAKS w Bełchatowie. - Mamy nadzieję, że nasza Mobilna Klinika Serca zachęci Łodzian do dbania o zdrowie. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.  – dodaje.

Czytaj: Spółka kardiologiczna wyróżniona w kategorii „Najlepszy produkt”>>>

Mając na uwadze rolę, jaką pełnią regularne badania diagnostyczne w profilaktyce chorób układu krążenia PAKS od wielu lat aktywnie włączają się we wszelkie inicjatywy, które mają na celu propagowanie wśród społeczeństwa prozdrowotnych postaw i wiedzy na temat profilaktyki chorób serca i naczyń. Organizują dla pacjentów tzw. białe dni lub włączają się w imprezy, w trakcie których bezpłatnie przeprowadzają badania diagnostyczne oraz oferują porady specjalistów kardiologów i chirurgów naczyniowych. 

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od 15 lat tworzą w Polsce model kompleksowej opieki sercowo-naczyniowej. Zabiegi wykonywane w klinikach PAKS nie wymagają długich hospitalizacji oraz umożliwiają szybką rehabilitację i w większości przypadków powrót do pełnej aktywności życiowej. Kliniki, w większości lokalizacji, świadczą usługi medyczne w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia,  a także na zasadzie prywatnej odpłatności.