- Natomiast w maju czekają nas: 4 cotygodniowe transporty po 1,2 miliona dawek oraz planowana na ostatni dzień miesiąca jedna wielka dostawa 2,4 miliona szczepionek - wszystkie od firmy Pfizer. Do tego dojdą (wciąż w trakcie potwierdzania) dostawy od firm Moderna i Astra Zeneca, J&J o łącznej wielkości prawie 3,5 miliona dawek. W czerwcu, jeżeli wszystko przyjdzie zgodnie z planem dostaw, Polska otrzyma rekordowe 13 750 000 dawek szczepionki - dodał.

Czytaj: W Polsce niepełnosprawność nie przyspiesza szczepień>>

Do tej pory podano blisko 9 mln szczepionek 

Na serwisie rządowym gov.pl poinformowano natomiast, że dotąd wykonano 8 mln 702 tys. 677 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwsza dawka to 6 mln 425 tys. 608, a w pełni zaszczepionych jest 2 mln 277 tys. 69 osób. 

- Zgodnie ze stanem wiedzy i deklaracjami producentów na dzień dzisiejszy, łącznie do końca II kwartału powinniśmy otrzymać ponad 27 milionów dawek! Rząd przygotował ponad 7000 punktów szczepień w całym kraju, a kolejne są w trakcie organizacji - podkreślił premier.

 

Dodał, że wszystko zależy od naszych chęci, dyscypliny, odpowiedzialności, solidarności i obywatelskiej postawy. - Zapisujmy się zgodnie z harmonogramem i zgłaszajmy w wyznaczonym terminie do wybranych punktów szczepień. Nie marnujmy niepotrzebnie dawek, nie zajmujmy kolejek i bądźmy punktualni - zaapelował.