Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że niemal tysiąc domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych i hospicjów skorzystało do tej pory z unijnego wsparcia, w ramach dotacji na dodatkowe wynagrodzenia personelu i zakup środków ochronnych w związku z koronawirusem.  Obok dodatków do pensji, placówki opiekuńcze mogą zyskać środki na zakup płynów do dezynfekcji i niezbędnej odzieży ochronnej.

Jest nowy nabór

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował na swojej stronie internetowej, że ruszył dodatkowy nabór i wciąż można składać wnioski. Dzięki środkom z projektu personel m.in. domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-Leczniczych (ZOL) i hospicjów otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie, jeśli ograniczy swoją pracę do jednej placówki. Chodzi przede wszystkim o pielęgniarki, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, opiekunów medycznych i członków personelu pomocniczego.

Czytaj także: Rząd manipulował publikacją ustawy - pielęgniarki pozywają państwo o dodatek covidowy>>

Warunkiem jest zatrudnione w DPS, ZOL lub w hospicjum. Dodatek do pensji należy się także tym osobom, dla których te placówki były jedynymi miejscami pracy. Dodatkowe wynagrodzenie wypłacane jest z pensją.

NFZ podał, że do tej pory z puli prawie 250 milionów złotych, która jest w projekcie, skorzystało blisko tysiąc placówek z całej Polski. W sumie wydano już ponad połowę tej kwoty. Pozostałe środki Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomia w dodatkowym naborze.

Wnioski można składać do 31 maja 2021 r. w specjalnej aplikacji internetowej NFZ COVID-19.