Finansowana ze środków RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 inwestycja obejmowała przebudowę basenu i stacji uzdatniania wody na jego potrzeby, przebudowę tarasu który ma teraz podjazd dla niepełnosprawnych, rozbudowę i modernizację łazienek i toalet oraz termomodernizację obiektu. Wartość przedsięwzięcia to blisko 9 milionów złotych.

- Gospodarka uzdrowiskowa to dobrze rokujący biznes i miejsca pracy. Turystyka kuracyjna staje się krok po kroku jednym z naszych regionalnych produktów markowych – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek, przejęte przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego w roku2012, zarządza trzema szpitalami uzdrowiskowymi, które mają łącznie 750 miejsca, zespołem sanatoryjnym na 120 miejsc i sanatorium ze 160 miejscami (razem to ponad 1000 miejsc noclegowych), a także słynnymi ciechocińskimi tężniami solankowymi i fontanną Grzybek. Należący do niego szpital uzdrowiskowy Dom Zdrojowym, położony w bezpośrednim sąsiedztwie leśnego Parku Sosnowego, dysponuje trzystoma miejscami kuracyjnymi oraz nowoczesną bazą zabiegowo-rehabilitacyjną z basenem solankowym.

Czytaj: Ciechocinek: szpital dziecięcy po modernizacji>>>

Kujawsko-Pomorskie, z 34 tego typu placówkami, jest na czwartym miejscu w kraju pod względem liczby posiadanych sanatoriów, szpitali uzdrowiskowych i zakładów rehabilitacji leczniczej. Pod względem liczby kuracjuszy z blisko 125 tysiącami gości rocznie sytuuje się na miejscu drugim. Turystyka zdrowotna (w powiązaniu z usługami medycznymi) jest jedną z tak zwanych inteligentnych specjalizacji regionu, czyli filarów, na których oparty jest rozwój województwa.