Wartość projektu to prawie 8 milionów złotych. Finansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013. 

Inwestycja obejmowała przebudowę i kapitalny remont modernizacyjny głównej części obiektu (z termomodernizacją oraz odnowieniem balkonów i tarasów) oraz przysanatoryjnego zespołu szkół, przebudowę budynku zwanego Kasztelanką, pełniącego funkcję internatu i hotelu w którym chore dzieci przebywają z rodzicami, przebudowę pomieszczeń basenu i budowę stacji uzdatniania wody, a także zakupy wyposażenia (między innymi sprzętu medycznego i wyposażenia szkolnego). Znacznie wyższy standard mają teraz pokoje pacjentów i sale do zajęć rehabilitacyjnych. 

Czytaj:  Komorowski otworzył nowy budynek szpitala wojskowego w Ciechocinku >>>

Ciechociński Szpital Uzdrowiskowy im. Doktora Markiewicza działa w strukturze należącego do samorządu województwa Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek. Specjalizuje się w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych i układu nerwowego oraz otyłości i osteoporozy, a także rehabilitacji reumatologicznej i ortopedycznej. Ma 168 miejsc, nowoczesną bazę zabiegową z basenem solankowym oraz szkołę podstawową i gimnazjum.