To już drugi przetarg na tę samą usługę, która ma długoterminowo zaskutkować zmniejszeniem zatrudnienia w samej spółce TVP. Zmianą zostaną objęci przede wszystkim dziennikarze, ale także montażyści, graficy i charakteryzatorzy.

Pierwszy przetarg, który miał wyłonić firmę przejmującą zatrudnienie ok. pół tysiąca etatowych pracowników TVP, zakończył się bez wyłonienia zwycięzcy. Jedyna firma, która się do niego zgłosiła (Gi Group), ostatecznie się z niego wycofała – nie złożyła ostatecznej oferty. Wcześniej startem w konkursie interesowało się konsorcjum firm Time, Murator i Medella, ale także zrezygnowało z pomysłu.

Jak podaje Presserwis, oprócz etatowców program objąłby nawet do 1,4 tys. obecnych współpracowników TVP – dostaliby przez rok identyczne warunki zatrudnienia, jakie mają obecnie, ale nie byliby objęci zakazem konkurencji.

Dzięki przeniesieniu części liczącego na koniec 2012 roku 3,47 tys. etatowców zespołu do firmy zewnętrznej TVP chce zaoszczędzić w pierwszym roku po zmianie od 5 do 15 mln zł.

Pisaliśmy o tym: TVP ogłosi po raz drugi przetarg na przejęcie pracowników

Źródło: Rzeczpospolita