Z dniem 20 listopada 2013 r. weszło w życie rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 8 października 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasu oraz ramowego podziału czasu przeznaczonego na rozpowszechnianie nieodpłatnie audycji wyborczych, trybu postępowania dotyczącego podziału czasu, zakresu rejestracji oraz sposobu przygotowania i emisji audycji wyborczych w programach publicznej radiofonii i telewizji (Dz. U. poz. 1285) . Rozporządzenie modyfikuje terminy związane z przydziałem nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w związku z zarejestrowaniem kandydatów na wójtów lub kandydatów do rad.

Zgodnie z nowymi przepisami wniosek o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w związku z zarejestrowaniem kandydatów na wójtów lub kandydatów do rad powinien zostać złożony (do Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz spółek radiofonii i telewizji) przez pełnomocnika komitetu wyborczego nie później niż w 20. dniu przed dniem wyborów.

Telewizja Polska, Polskie Radio oraz spółki radiofonii regionalnej, po rozpatrzeniu spełniającego wymogi wniosku, mają obowiązek dokonać ustaleń i poinformować pełnomocnika, nie później niż w 19. dniu przed dniem wyborów, o czasie antenowym przysługującym komitetowi wyborczemu, terminach rozpowszechniania audycji wyborczych komitetu, terminach i czasie rejestracji audycji wyborczych oraz wyposażeniu studia i standardach technicznych nagrywania audycji wyborczych, warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać materiały audycji wyborczych przygotowanych samodzielnie przez komitety oraz miejscu i terminie losowania kolejności rozpowszechniania audycji.

Ponadto zgodnie z nowymi przepisami komitety wyborcze, którym przysługuje prawo rozpowszechniania audycji wyborczych w związku z zarejestrowaniem kandydatów na wójtów i kandydatów do rad, zamierzające prowadzić łączną kampanię, obowiązane są do złożenia odpowiedniego wniosku. Wniosek w sprawie łącznego prowadzenia kampanii wyborczej pełnomocnicy komitetów powinni złożyć do Telewizji Polskiej i spółek radiofonii regionalnej nie później niż w 20. dniu przed dniem wyborów. Zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami pełnomocnicy obowiązani byli zawiadomić Telewizję Polską i spółki radiofonii regionalnej o zamiarze łącznego prowadzenia kampanii wyborczej nie później niż w 22. dniu przed dniem wyborów.