Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy wnioskował o częściowe zamknięcie stadionu Zawiszy dla kibiców gości do końca rundy jesiennej, a na najbliższy mecz (z Pogonią Szczecin) także dla fanów gospodarzy.

Wniosek został złożony z uwagi na negatywną ocenę bezpieczeństwa i wykazane zaniedbania ze strony organizatora podczas spotkania Zawiszy z Jagiellonią Białystok. Zdaniem policji, zbyt mała ilość służb ochrony oraz brak właściwej reakcji z ich strony skutkowały słabym stanem bezpieczeństwa na obiekcie podczas tego spotkania. W efekcie na trybunie zajmowanej przez kibiców Jagiellonii doszło do chuligańskich wybryków i musiała interweniować policja.

W myśl decyzji wojewody trybuna gości zostanie zamknięta na mecze z Pogonią Szczecin (2 sierpnia), Podbeskidziem Bielsko-Biała (24 sierpnia) oraz Cracovią (14 września).

Wpływ na łagodniejsze potraktowanie bydgoskiego klubu, niż wynikało to z wniosku komendanta wojewódzkiego policji, mógł mieć list zarządu Ekstraklasy SA, który prosił w nim wojewodę o pozostawienie otwartej dla kibiców gospodarzy trybuny B.

Uzasadniając swoją prośbę zaznaczono, iż wiceprezes oraz inni pracownicy spółki odbyli w Bydgoszczy spotkanie z zarządem i przedstawicielami Zawiszy, w tym kierownikiem ds. bezpieczeństwa. Zalecono podjęcie szeregu działań poprawiających bezpieczeństwo i organizację na stadionie. Temat ten przedstawiciele Ekstraklasy SA omawiali także podczas spotkania z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

Ponadto organizator piłkarskich rozgrywek podkreślił, że zamknięcie stadionu przez wojewodę wpłynęłoby negatywnie nie tylko na rozgrywki ligowe, ale przede wszystkim na wizerunek Bydgoszczy, "mogącej być postrzeganej niesłusznie jako miasto szczególnie dotknięte problemem chuligaństwa stadionowego”.

Najbliższe spotkanie Zawiszy Bydgoszcz odbędzie się zatem przy pełnym dopingu kibiców miejscowego zespołu. Przeciwnikiem w trzeciej kolejce będzie Pogoń Szczecin, a mecz rozpocznie się w piątek, 2 sierpnia o godz. 20.30.