Praca 14-letniego Pawła została wybrana spośród 114 innych kartek, a sam autor otrzymał odtwarzacz multimedialny - poinformowała w środę Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Zwycięska kartka, przedstawiająca bożonarodzeniowy żłóbek i gwiazdę betlejemską, została powielona i wysłana z życzeniami wojewody mazowieckiego do samorządowców, służb i inspekcji podległych wojewodzie, a także do wszystkich wydziałów i pracowników urzędu wojewódzkiego.

Jury konkursu wyróżniło także 10 prac - kartki z życzeniami wojewody zostały wysłane do najważniejszych osób w państwie, w tym do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się także inni wychowankowie placówki w Gostyninie: 14-letni Oskar oraz 17-letnia Katarzyna.

Była to piąta edycja konkursu, który trwał od 6 listopada do 12 grudnia 2012 r. Udział w nim mogli wziąć wychowankowie całodobowych placówek opiekuńczo–wychowawczych, w tym również rodzinnych domów dziecka.

W konkursie wyróżniono także podopiecznych: Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Gołotczyźnie, Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie, Domu Dziecka nr 4 w Warszawie, Wioski Dziecięcej SOS w Siedlcach, Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie, Domu Miłosierdzia Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Walentowie i Domu Dziecka nr 1 w Warszawie.

W poprzednich edycjach konkursu autorami kartki wojewody byli: w 2011 r. 15-letnia Ewelina z Sienna, w 2010 r. 17-letnia Natalia z Jasieńca Iłżeckiego Dolnego, w 2009 r. 8-letnia Ola z Izdebna, a w 2008 r. 8-letnia Natalia z Warszawy. 

mb/ bos/ gma/