Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Tuż po nich młodzi działacze szczecińskiego PiS rozwinęli 500-metrową biało-czerwoną flagę, którą wraz z mieszkańcami przenieśli dookoła Jasnych Błoni.

W wyjątkowy sposób święto uczciła gmina Rewal - na latarni morskiej w Niechorzu zawisła 25-metrowa flaga, zakrywając w ten sposób całą latarnię. Inicjatorzy przedsięwzięcia to Stowarzyszenie Miłośników Latarń oraz społeczność gminy Rewal. Latarnia pozostanie tak przystrojona do piątku, 3 maja.

"Flaga jest dla nas przejawem dumy i patriotyzmu, przypomina nam o odwadze i bohaterstwie tych którzy walczyli za naszą ojczyznę. Radosne obchodzenie tego święta powinno być dla nas wszystkich związane z poczuciem dumy" – powiedział wiceprezydent miasta Krzysztof Soska do zgromadzonych podczas uroczystości, która odbyła się pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Oprawę dla uroczystości stanowiły pokaz musztry paradnej i występ orkiestry dętej. W obchodach udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych miasta i regionu zachodniopomorskiego.

Także Pomnik Czynu Polaków, który przedstawia trzy wznoszące się do lotu orły, został udekorowany. Na szyi najwyższego z nich zawisł biało-czerwony szalik z napisem "Polska".