To kolejny z krótkich filmów reklamowych o Toruniu, które zostały umieszczone przez miasto na popularnym kanale internetowym. Jak pokazują statystyki oglądalności, to znakomita forma promocji miasta. Opublikowany rok temu film Łukasza Karwowskiego „Toruń” obejrzało do tej pory blisko 119 tysięcy osób. Każdy kolejny materiał tego typu w ciągu zaledwie kilku dni przegląda kilkaset osób.

3,5-minutowy film, zatytułowany "Żyj z pasją w Toruniu - roztańczone miasto" zrealizowała firma Auris Media Group przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Torunia. Opiekę artystyczną nad projektem sprawował Piotr Jagielski.

- W filmie widzimy kilkanaście sekwencji tanecznych, nakręconych w różnych punktach Torunia - na starówce, w miasteczku akademickim na Bielanach, Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Etnograficznym, na Motoarenie, w Parku Miejskim i na Kępie Bazarowej. W rolę przewodników po Toruniu wcieliły się dzieci i młodzież z toruńskich zespołów i korporacji tanecznych. Całość ma dynamiczny, nowoczesny charakter i pokazuje Toruń jako miasto emanujące energią i młodością – mówi Andrzej Pietrowski, dyrektor Wydziału Promocji.


>>> TUTAJ obejrzysz nowy film o Toruniu.