Paradę z Pucharem zainaugurują w sobotnie południe poznańskie koziołki, które na tę okoliczność przybiorą odpowiednie kostiumy. Zaraz po tym, rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem władz Poznania i zaproszonych gości, w tym Ambasadorów Poznania, Miasta-Gospodarza UEFA EURO 2012™. Puchar zaprezentuje zebranym gościom i dziennikarzom Przyjaciel UEFA EURO 2012™ – Andrzej Szarmach oraz dyrektor turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce – Adam Olkowicz.

Około godziny 13:00 Puchar eskortowany przez poznańskich ułanów wyruszy ze Starego Rynku i pojedzie ulicami Garbary, Królowej Jadwigi, św. Marcin aż do szpitala przy ul. Krysiewicza. Poznańska parada będzie po części zmotoryzowana. Będą się na nią składały samochody jednego ze sponsorów UEFA oraz piętrowy autobus z odkrytym dachem, którym pojadą m.in. kibice, z krajów które zagrają swoje mecze w Poznaniu. Puchar dotrze m.in. na skwer przy ul. Za Groblą, na którym zorganizowana zostanie zabawa dla dzieci pn. BAJKI W BRAMCE. To kolejna edycja imprezy, którą poprowadzi Ambasador Poznania – Miasta-Gospodarza UEFA EURO 2012™ Katarzyna Bujakiewicz. Mistrzowskie trofeum będą miały okazję podziwiać również dzieci z Domów Dziecka przy ul. Pamiątkowej i Swobody. Około godziny 16.30 trofeum zostanie zaprezentowane na Stadionie Miejskim w ramach sesji dla fotoreporterów. Parada z Pucharem zakończy się na pl. Wolności około godziny 17.00, gdzie do wieczora tego dnia oraz od w dwa następnie dni godziny 10:00 do 20:00, będzie eksponowany na specjalnie przygotowanej rampie. Na przybyłych czekały będą liczne niespodzianki. Codziennie 2012. osoba, która wykona zdjęcie z Pucharem, otrzyma podwójny bilet na mecz UEFA EURO 2012™. Pojedynczy bilet czeka również na autora najsilniejszego strzału do bramki. Szansę otrzymania nagród będą miały także dzieci i ich rodzice w ramach treningów piłkarskich organizowanych na specjalnie przygotowanym boisku Miasta - Gospodarza. Wśród atrakcji przygotowanych na pl. Wolności nie zabraknie spotkań z Maskotkami UEFA EURO 2012™ Slavko i Slavkiem, pokazów freestyle football oraz spotkań z popularnymi osobami związanymi z turniejem. W niedzielę 29 kwietnia będzie można spotkać na miejscu i otrzymać autograf Przyjaciela UEFA EURO 2012™ Andrzeja Szarmacha, natomiast w poniedziałek 30 kwietnia w godzinach popołudniowych na placu Wolności pojawi się Ambasador Poznania, Miasta-Gospodarza UEFA EURO 2012™ Jacek „Mezo” Mejer.

Codziennie, tuż obok miejsca ekspozycji Pucharu, w godzinach popołudniowych (17:00) zostanie postawiony ogromny balon w kształcie Pucharu UEFA EURO 2012™. Przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie go można podziwiać w locie.