Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie są dostępne do kupienia przez Internet. Przedsprzedaż na stronie www.rogale.allegro.pl wystartowała 5 października i potrwa do 8 listopada. Początkowa pula 1000 rogali została już wyprzedana – zamówienia spływają z całej Polski i zza granicy (Wielka Brytania i Niemcy). Duże zainteresowanie akcją skłoniło organizatorów do udostępnienia kolejnej puli 1000 rogali. Miasto wspólnie z partnerskimi cukierniami zdecydowało, że akcja kontynuowana będzie nawet w razie wyprzedania również tej drugiej puli. Każdy zamawiający otrzyma wraz ze swoją przesyłką informację o tradycji wypieku rogali marcińskich. Wszystkie rogale sprzedawane w ramach tej akcji rogale posiadają certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, na co należy zwrócić uwagę by mieć pewność zakupu oryginalnego poznańskiego wypieku.

Pachnące reklamy i 15 000 miniatur rogali marcińskich

Dodatkowo w największych polskich miastach, (m. in.: Warszawa, Kraków, Wrocław) przeprowadzana jest kampania reklamowa na nośnikach typu Citylight. Od 4 października, blisko 200 nośników pojawi się na przystankach komunikacji miejskiej w tych miastach. Przez dwa tygodnie, ponad 50 z nich (w Warszawie i Krakowie) będzie pachnieć jak autentyczne rogale marcińskie!

W Dzień Św. Marcina (tj. 11 listopada), rogale będą promowane także na pokładzie samolotów LOTu wylatujących z polskich lotnisk – wśród pasażerów rozdystrybuowanych zostanie ponad 15 000 miniaturowych rogali marcińskich.

Miasto Poznań zorganizowało także warsztaty robienia rogali marcińskich dla najważniejszych autorów blogów kulinarnych w polskiej blogosferze i dziennikarzy.

Partnerami akcji alleRogal organizowanej przez Miasto Poznań jest portal Allegro
oraz poznańscy cukiernicy.

Więcej informacji w zakładce „Sprzedaję” na stronie www.rogale.allegro.pl