Całkowita wartość podpisanych umów to ponad 9,2 mln zł. Blisko 7,2 mln z tej kwoty pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Każdy projekt otrzymał taką samą wysokość dofinansowania -85 proc. wartości inwestycji.

Prace polegać będą na budowie zadaszonych i utwardzonych placów wraz z kontenerami na odpady. Ponadto w Starym Polu zamontowane zostaną specjalne rozdrabniacze, ułatwiające likwidację tak zwanych odpadów zielonych - pozostałości po pracach ogrodowych. Natomiast w Skarszewach oraz w Cewicach, oprócz prac inwestycyjnych będą prowadzone akcje promocyjno-edukacyjne wśród mieszkańców dotyczące segregacji odpadów.

Inwestycje pozwolą mieszkańcom województwa pomorskiego na bezpłatne przekazywania zarówno odpadów komunalnych, jak i elektrośmieci oraz odpadów budowlanych. Postawione zostaną również kontenery na surowce wtórne takie jak plastik, szkło czy papier. W PSZOK możliwe będzie również wyrzucenie niebezpiecznych odpadów, takich jak farby czy świetlówki. Wszystkie punkty mają zacząć funkcjonować działać do końca 2018 roku.

(pomorskie.eu)

LEX Samorząd Terytorialny
Artykuł pochodzi z programu LEX Samorząd Terytorialny
Już dziś wypróbuj funkcjonalności programu. Analizy, komentarze, akty prawne z interpretacjami