Jak powiedziała PAP w poniedziałek dyrektorka Departamentu Rozwoju Regionalnego w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie Marta Matczyńska, w każdym województwie trwają prace nad przygotowaniem regionalnych programów finansowanych z pieniędzy unijnych, które będą realizowane w następnej perspektywie budżetowej UE.

„Poprzez ten konkurs chcemy się dowiedzieć, na jakie obszary powinny być przeznaczone te pieniądze w naszym regionie. Dajemy możliwość wypowiedzenia się potencjalnym beneficjentom i mogą oni, poprzez specjalną ankietę, przesłać nam propozycję takiego projektu, który chcieliby zrealizować ze wsparciem unijnym” - dodała.

Ankieta dostępna jest na stronie www.rpo.podkarpackie.pl; składa się z kilku części. Jak podkreśliła dyrektorka, beneficjent, zgłaszając swój projekt, musi wpisać go w określone priorytety i wytyczne – takie, które są wymagane przy unijnych programach.

„Musi też oczywiście napisać o celach i przewidywanych efektach projektu. Chcemy, żeby ta ankieta była wstępem przed rzeczywistą procedurą zgłoszenia wniosku” - zaznaczyła Matczyńska.

Propozycje projektów przyjmowane będą - wyłącznie w formie elektronicznej - do końca października br. Zgłoszenie projektu nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dofinansowania.

Podkarpacie, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, miało do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. (PAP)

huk/ mki/ gma/