Z zaproponowanych przez PGNiG dopłat do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe może skorzystać około 11 tys.
gospodarstw domowych. Na dofinansowanie w kwocie 1000 zł może liczyć aż 10 tys. z nich. Z kolei większe wsparcie (do 3000 zł) PGNiG przewiduje dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Jak podkreśla spółka, celem tych działań jest poprawa jakości powietrza w kraju poprzez wymianę dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe.

W opinii szefowej resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, zawarcie umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, na mocy której została ona partnerem Karty Dużej Rodziny, pozwoli wielu rodzinom wielodzietnym na zakup kotła, a w efekcie wyeliminuje z użytkowania tzw. „kopciuchy”. Minister zaznacza również, że ekologiczne rozwiązania są często zbyt kosztowne dla dużych rodzin.
 

Szukasz więcej informacji dotyczących samorządu?
Poznaj LEX Administracja >>
Zdobądź wiedzę, dzięki której Twoja praca stanie się łatwiejsza


Wnioski o wsparcie finansowe będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG od 2 maja br. Wszystkie zainteresowane dofinansowaniem osoby będą musiał zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe oraz zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.
www.mpips.gov.pl/