"Mam nadzieję, że znajdą się oferenci, którzy zechcą wybudować stadion i halę. My pieniądze w budżecie na ten cel mamy. Równocześnie zabiegam też o to, by pozyskać dodatkowe środki z Ministerstwa Sportu. O tym, czy się to uda, dowiemy się na przełomie września i października" – poinformowała Zdanowska.

 

Dodała, że informacja o przetargu pojawi się na stronach internetowych prawdopodobnie 5 lipca. Czas na złożenie oferty na wykonanie zamówienia publicznego wynosi 41 dni.

 

Prezydent zwróciła uwagę, że wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować przy al. Unii Lubelskiej zarówno 16-tysięczny stadion, jak i halę, która pomieści trzy tysięce kibiców. Według niej, jeśli nie dojdzie do protestów, to wykonawca powinien być znany we wrześniu. Pierwsza łopata na budowie obiektów zostanie wbita wiosną 2012 roku.

 

Stadion miejski ma być przystosowany do rozgrywek piłkarskich oraz rugby. Mecze mieliby tu rozgrywać piłkarze ŁKS oraz rugbiści Budowlanych.

 

Jak zapewniła Zdanowska, równocześnie trwają rozmowy z właścicielami Widzewa ws. inwestycji na stadionie przy al. Piłsudskiego. Ma być ona prowadzona równocześnie z pracami na obiekcie miejskim.

 

Stadion Widzewa ma pomieścić 32 000 widzów. Będzie budowany w partnerstwie publiczno-prywatnym. Miasto zobowiązało się do wybudowania głównej trybuny na 9000 miejsc oraz systemu komunikacyjnego wokół stadionu. Resztę ma wykonać inwestor prywatny. (PAP)

 

jaw/ pp/