Do końca listopada na ulicach Krakowa stanie 15 nowych wypożyczalni, które będą wyposażone w 180 nowych rowerów. To efekt przetargu, który właśnie został rozstrzygnięty. "Cała inwestycja to koszt 830 tysięcy złotych" – mówi Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W ramach umowy, oprócz zakupu floty jednośladów, sto starych rowerów, które jeździ po Krakowie od pięciu lat, zyska nowe koszyki, opony i siodełka. Dodatkowo przy każdej stacji mają zostać zamontowane po dwa stojaki dla zwykłych rowerów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przed pierwszymi zamieciami śnieżnymi system będzie łącznie liczył 28 stacji i 310 rowerów. Nie wiadomo jednak, czy ktokolwiek z niego skorzysta choćby przez chwilę.

Termin realizacji inwestycji to bowiem 29 listopada, a według założeń urzędników sezon ma trwać do 30 listopada. Przez jeden dzień przejechać się nowymi jednośladami mogą zdążyć nieliczni. Po odbiorze inwestycji od wykonawcy rowery trafią najpewniej prosto do magazynu.