Jak można przeczytać w opisie nowej taryfy, potencjalne korzyści dla pasażerów KZK GOP to obniżka cen biletów (bilety Śląskiej Karty Usług Publicznych oraz kupowane z wykorzystaniem urządzeń mobilnych), wydłużenie czasu ich ważności oraz możliwość podróżowania wszystkimi środkami transportu na terenie całej metropolii.

Wedle ustaleń ZGM, od 1 stycznia 2018 r. najtańszy bilet jednorazowy, obowiązujący na terenie jednej gminy i przez 20 minut, ma kosztować 3,2 zł, a w wersji elektronicznej 3 zł. Z kolei bilet na dwie gminy i 40 minut to wydatek rzędu 3,8 zł, a bilet obowiązujący w całej metropolii przez 90 minut – 4,8 Ponadto od 1 lutego przyszłego roku za darmo z komunikacji miejskiej w metropolii będą korzystać uczniowie podstawówek i gimnazjów.

Metropolitalne bilety okresowe mają zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2018 roku. Będą ich zaledwie dwa rodzaje (na obszarze jednego miasta i w całej metropolii). 30-dniowy imienny bilet obowiązujący w jednej gminie ma kosztować 93 zł, a w całej metropolii – 132 zł. Bilety kwartalne imienne to 236 zł za jedną gminę i 344 zł za całą metropolię. Zlikwidowane zostaną bilety z limitem przejazdów oraz obowiązujące wyłącznie w danym środku transportu.

(www.zmp.poznan.pl)
 

Więcej informacji i narzędzi znajdziesz w programie
LEX Administracja Samorządowa
Bądź na bieżąco ze zmianami prawnymi i korzystaj z aktualnych materiałów