Jak poinformowała PAP rzecznik zarządu województwa lubuskiego Mirosława Dulat, w ub. roku w ramach tego projektu w regionie powstało 26 takich boisk.

 

Dotacja dla każdego samorządu wyniosła 6 tys. zł brutto i została przeznaczona na budowę boiska oraz pokrycie kosztów zakupu jego wyposażenia.

 

"Jesteśmy pierwszym w kraju regionem, który realizuje taki pomysł. Projekt zakończył się sukcesem. Samorząd województwa przeznaczył na dofinansowanie projektu 156 tys. zł. W tym roku będzie podobnie. Wnioski można składać do 10 lutego br.” - powiedziała rzecznik zarządu woj. lubuskiego Mirosława Dulat.

 

Celem projektu jest stworzenie bazy sportowej dla rekreacyjnego uprawiania plażowej piłki siatkowej w okresie wiosenno-letnim oraz zapewnienie alternatywnych form spędzania wolnego czasu mieszkańcom regionu.

 

„Realizacja przedsięwzięcia to jeden ze sposobów promowania przez województwo lubuskie zdrowego i sportowego stylu życia. Logo i nazwę +Lubusik+ wymyślili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze” - dodała Dulat.

 

W ub. roku na nowych boiskach rozegrano 26 letnich turniejów plażowej piłki siatkowej w poszczególnych miejscowościach, których zwieńczeniem był turniej o Grand Prix Województwa Lubuskiego zorganizowany wspólnie z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej. (PAP)

 

mmd/ abe/