Jak mówił na spotkaniu z mediami dyrektor Departamentu Prezydenta Wojciech Rosicki budowa Centrum, które ma powstać przy al. Unii, gdzie od blisko stu lat jest sportowa baza ŁKS, ma kilka ważnych celów. Po pierwsze chodzi o odbudowę seniorskiej piłki na ŁKS. Po drugie, będzie to miejsce, gdzie miejscowa młodzież będzie mogła się rozwijać i trenować wiele dyscyplin.

Według niego, dzięki tej inwestycji powstanie największe centrum sportowe w Łodzi i regionie.

Realizacja projektu podzielona została na kilka etapów. W pierwszym budowana ma być hala sportowa, która powinna być gotowa w połowie przyszłego roku na mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. W trakcie imprezy hala ma pełnić rolę miejsca do treningu i rozgrzewki drużyn biorących udział w mistrzostwach.

W pierwszym etapie budowany ma być również nowy stadion, na którym w przyszłości mogliby grać piłkarze ŁKS. Na początek powstanie boisko z jedną trybuną od strony zachodniej i pełnym zapleczem. Inwestycja powinna być gotowa do końca 2014 roku.

W drugim etapie - na miejscu wyburzonego starego obiektu ŁKS - powstaną trzy boiska treningowe (jedno trawiaste i dwa ze sztuczną nawierzchnią) dla piłkarzy, a także dla zawodników rugby oraz pozostała infrastruktura wraz z parkingami. Na budowę zachodniej trybuny nowego stadionu oraz boiska treningowe w kasie miasta zabezpieczono ok. 100 mln zł.

Trzeci etap realizacji projektu to dobudowywanie kolejnych trybun.

Koncepcję budowy Centrum Sportu przedstawi łódzkim radnym prezydent miasta. Jeśli projekt zostanie przyjęty, to w czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie hali i zachodniej trybuny nowego stadionu. Jak poinformowano na czwartkowej konferencji, równolegle będą prowadzone rozmowy i procedowania projektu budowy stadionu na Widzewie. W budżecie przewidziano na tę inwestycję 170 mln zł..