"Ta ogromna suma do dowód hojności, dobrego serca, a przede wszystkim ogromnej miłości bliźniego ze strony wszystkich gości balu. Z pewnością pomogą nam poprawić warunki życia naszych podopiecznych i liczymy, że w przyszłości ofiarodawcy o nas też nie zapomną" - dziękowała odbierając czek na ponad 88,5 tys. zł siostra Małgorzata Kwiatkowska ze zgromadzenia sióstr elżbietanek, które prowadzą DPS w Kaminiu Krajeńskim.

Podczas zorganizowanego 19 stycznia balu prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz DPS. Jej uzupełnieniem była aukcja przedmiotów ofiarowanych przez znane postaci, między innymi podarowanej przez małżonkę prezydenta RP Annę Komorowską książki kucharskiej z jej odręczną dedykacją oraz koszulki z autografami kujawsko-pomorskich olimpijczyków przekazanych przez gospodarza balu - marszałka Piotra Całbeckiego.

W kamieńskim DPS-ie mieszka pięćdziesięcioro podopiecznych: dzieci i młodych niepełnosprawnych intelektualnie oraz z niepełnosprawnością sprzężoną (intelektualną i ruchową). Najmłodsze dziecko ma 5 lat, najstarsi ponad 30.

"Tu korzystają z rehabilitacji, uczą się i rozwijają w dostępnych sobie sferach. Dzięki opiekującej się domem Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym uczestniczą w zajęciach sportowych, tanecznych, kulinarnych i komputerowych oraz w imprezach integracyjnych, pozwalających na kontakt ze światem ludzi zdrowych" - podkreślił marszałek Całbecki. 

olz/ bos/