Jak poinformował w czwartek PAP przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Roman Wiśniewski, do wyborów zgłoszono Bogusławę Towalewską, Marka Aureliusza Matelę, Bogdana Wankiewicza i Artura Krystiana Cerazego.

54-letnia Towalewska jest radną powiatu wałeckiego, dyrektorem Zakładu Oświatowego w Wałczu. W latach 2001–2005 była posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zgłosił ją Komitet Wyborczy Wyborców Wspólny Wałcz. Kandydatka jest bezpartyjna.

28-letni Matela jest radnym miasta Wałcz. Nie należy do żadnej partii politycznej. Został zgłoszony przez KWW Marka Mateli.

55-letni Wankiewicz to starosta powiatu wałeckiego. Należy do Platformy Obywatelskiej. Do wyborów na burmistrza zgłosił go KWW Bogdana Wankiewicza.

31-letni Cerazy jest przedsiębiorcą, urodził się w Wałczu, ale mieszka w Bydgoszczy (Kujawsko-Pomorskie), nie należy do żadnej partii politycznej. Został zgłoszony przez KWW Artura Cerazego.

Zmarły w sierpniu 73-letni burmistrz Wałcza Zdzisław Tuderek (SLD) rządził miastem od 1994 r. Przed dwoma laty wybory wygrał w I turze zdobywając 59,38 proc. głosów i pokonując pięciu konkurentów, m.in. Wankiewicza, którego poparło wówczas 22,67 proc głosujących.

Jak wynika z rejestru wyborców do udziału w listopadowym głosowaniu uprawnionych jest 21 242 mieszkańców Wałcza. (PAP)

sibi/ eaw/ jbr/