Jak poinformował PAP burmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski, dworzec kolejowy został przejęty przez samorząd ostródzki na 20 lat. "Dzięki przekazaniu możliwa jest kapitalna modernizacja obiektu, który teraz szpeci miasto. Stuletni budynek, który jest wpisany do rejestru zabytków, prawie całkowicie zmieni swoje przeznaczenie"- powiedział burmistrz.

Modernizacja rozpocznie się w tym roku, zakończy w 2013.

W odnowionym budynku miejsce znajdzie biblioteka multimedialna z bezpłatnym dostępem do internetu. Wybudowane zostaną sale wystawiennicze oraz konferencyjne. Swoje pracownie artystyczne i edukacyjne oraz kluby zainteresowań znajdzie tu młodzież. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie miał świetlice integracyjne dla dzieci i dorosłych. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pozostaną kasy biletowe dla podróżujących koleją. Turyści będą mogli także skorzystać z punktu informacji turystycznej. Będzie w nim udzielana informacja o atrakcjach turystycznych pojezierza ostródzko-iławskiego oraz kanału ostródzko-elbląskiego. (PAP)

ali/ mki/