Jak poinformował, wskutek wycieku gazu i pożaru uszkodzonych zostało 10 domów mieszkalnych w tym dwa w budowie. Uszkodzone zostały też dwa budynki gospodarcze. Ze wstępnych oględzin wynika, że pięć budynków nadaje się do rozbiórki.

Łącznie w ośmiu zniszczonych zamieszkałych budynkach mieszkało 10 rodzin.

Stube powiedział, że stan techniczny domów sprawdza komisja. "Pierwsi mieszkańcy ewakuowani ze strefy zagrożonej wybuchem mogą wrócić do swoich domów" - dodał.

Wcześniej wojewoda wielkopolski Piotr Florek poinformował, że poszkodowani mogą liczyć na pomoc z wielu źródeł. „Będzie im wypłacona pomoc w wysokości 6 tys. zł dla każdej rodziny. GAZ-SYSTEM (operator gazociągu – PAP) zaoferował 200 tys. zł, które wpłyną na konto wójta, to on zajmie się rozdzieleniem tych środków. Marszałek województwa wielkopolskiego poinformował mnie, że też dysponuje środkami, jeśli taka pomoc będzie potrzebna” – powiedział Florek.

W katastrofie zginęły dwie osoby, a 13 - w tym troje dzieci - odniosło obrażenia. W piątek strażakom udało się ugasić pożar i zabezpieczyć gazociąg.

W czwartek ze strefy zagrożenia ewakuowano łącznie 245 osób. W akcji brało udział ponad 200 strażaków, 80 policjantów i 7 karetek pogotowia.