Kancelaria, która od kilku lat rozbudowuje zespół prawników, w czerwcu utworzyła praktykę Restrukturyzacji i Upadłości. - Cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza dwóch utalentowanych prawników – mówi Tomasz Stasiak, Partner Współzarządzający warszawskim biurem Wolf Theiss. 

 

Odpowiedź na zapotrzebowanie klientów

Kancelaria wyjaśnia, że zmiany są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie krajowych i międzynarodowych klientów. - Wzmacniamy naszą pozycję na rynku usług doradczych dla sektora energetycznego, jak również rozbudowujemy zespół pracujący przy transakcjach fuzji i przejęć oraz dla funduszy private equity - wskazuje. 

Adwokat Konrad Kosicki specjalizuje się w sprawach związanych z nabyciem, budową i finansowaniem projektów z sektora energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, w tym inwestycjami związanymi z produkcją energii z odpadów. Doradza również w kwestiach związanych z regulacjami i handlem energią elektryczną, gazem i zielonymi certyfikatami. Posiada doświadczenie w pracy przy projektach infrastrukturalnych takich jak budowa autostrad i stadionów.

Czytaj: Przeciążenie sądów może uderzyć w posiedzenia przygotowawcze>>
 

Radca prawny Maciej Olszewski posiada ponad 12-letnie doświadczenie w pracy dla międzynarodowych kancelarii prawnych w Warszawie i Londynie. Doradzał przy złożonych transgranicznych transakcjach fuzji i przejęć dla klientów branżowych i finansowych, jak również przy projektach strategicznych dla sektora bankowego. 

Specjalizuje się w transakcjach nabycia i sprzedaży akcji, udziałów i aktywów przedsiębiorstw, restrukturyzacji, tworzenia spółek joint venture, jak również w doradztwie z zakresu ładu korporacyjnego i compliance na rynku finansowym. - Posiada również szerokie doświadczenie zdobyte podczas pracy przy projektach infrastrukturalnych i inwestycjach związanych z energią odnawialną - dodaje.