Kancelaria Squire Sanders otworzyła nowe biuro w Singapurze, wzmacniając swoją obecność w regionie Azji i Pacyfiku. Zespół biura w Singapurze będzie reprezentować międzynarodowe korporacje, rządy i banki w projektach infrastrukturalnych, w tym dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego, a także w transakcjach cross-border, arbitrażu międzynarodowym, strukturze finansowej oraz restrukturyzacji spółek w Azji i na Bliskim Wschodzie. Biurem w Singapurze pokieruje Ignatius Hwang, którego będzie wspierać zespół trzech prawników posiadających doświadczenie w obszarze prawa energetycznego, infrastruktury i zasobów. Ignatius Hwang i jego zespół pracują obecnie nad projektami energetycznymi i infrastrukturalnymi obejmującymi Azję, od Chin, Indii i Indonezji do Tajlandii i Wietnamu.
"Singapur, jako centrum komercyjne Azji, ma jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek w regionie" - powiedział James J. Maiwurm, Prezes i globalny CEO Squire Sanders. "Jest furtką do innych szybko rozwijających się gospodarek, takich jak Indonezja i Indie. Nowe biuro w Singapurze naturalnie uzupełnia sieć biur Squire Sanders w obszarze Azji i Pacyfiku, zlokalizowanych w Tokio, Pekinie, Szanghaju, Hongkongu i Perth, powodując, że Squire Sanders staje się jednym z wiodących dostawców usług doradztwa prawnego w regionie".
Otwarcie biura w Singapurze jest kluczowym elementem strategii rozwoju Squire Sanders w regionie Azji i Pacyfiku. W lutym 2012 r. firma mianowała 2 partnerów z tego regionu: Mao Tong i Petera Chow, powołała zespół trzech prawników w Hongkongu oraz ogłosiła plany otwarcia biura w Korei. Wcześniej, pod koniec roku 2011 kancelaria Squire Sanders otworzyła biuro w Perth, rozszerzając obszar obsługiwanych rynków o Australię. Po uruchomieniu praktyki w Singapurze globalna działalność Squire Sanders realizowana jest przez zespoły prawników pracujących w 37 biurach w 18 krajach.
"Z dużym entuzjazmem dołączam do zespołu Squire Sanders jako osoba odpowiedzialna za rozwój nowego biura w Singapurze dla globalnej firmy prawniczej z rzeczywistymi perspektywami na tutejszym rynku" powiedział Ignatius Hwang. "Singapur jest platformą startową dla Południowej i Południowo-Wschodniej Azji, zwłaszcza w obszarze energii i zasobów naturalnych, który stanowi wysoce rozwiniętą specjalizację zarówno naszego zespołu, jak i całej firmy. Nasze biuro będzie rozwijać także inne obszary, w szczególności doradztwo prawne dla transakcji cross-border i arbitrażu międzynarodowego."
Otwarcie biura w Singapurze ma strategiczne znaczenie dla Squire Sanders pod względem geograficznym, ale także z uwagi na fakt, że umożliwia intensywny rozwój usług doradztwa prawnego dla sektorów energetycznego i zasobów naturalnych. Działalność nowego zespołu kancelarii w Singapurze pozwoli też wzmocnić pozostałe praktyki Squire Sanders, takie jak fuzje i przejęcia cross-border, arbitraż i rozwój infrastruktury.