Informację o tej nominacji podał w poniedziałek rzecznik sądu w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Jak przekazał w komunikacie Michał Lasota swój pierwszy dzień kadencji poświęcił na zapoznanie się z pracownikami, sędziami oraz przewodniczącymi wydziałów i kierownikami oddziałów sądu okręgowego w Olsztynie".

Michał Lasota 24 kwietnia 2009 r. został powołany na stanowisko sędziego sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast 4 lutego 2021 r. objął stanowisko sędziego sądu okręgowego w Elblągu, gdzie orzeka w VI Wydziale Karnym Odwoławczym. Od stycznia 2019 orzeka w X Wydziale Karnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Warszawie na podstawie delegacji Ministra Sprawiedliwości na czas nieokreślony.

 

 

Wcześniej, bo od 18 czerwca 2018 roku, był również zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych. Do dnia 19 czerwca 2022 r. pełnił funkcję prezesa sądu rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim. 

Czytaj także:
Sędzia Żurek będzie miał 21. dyscyplinarkę>>
Izba Dyscyplinarna zdecydowała - Juszczyszyn może wrócić do orzekania>>
Kolejni sędziowie zawieszani za stosowanie orzeczeń o statusie nowych sędziów>>

Wiceprezes odmawia współpracy

- W związku z upływem kadencji dotychczasowego Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie, w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Wiceprezesa i Rzecznika Prasowego Sądu Okręgowego w Olsztynie - napisał w opublikowanym na stronie sądu sędzia Olgierd Dąbrowski- Żegalski.

- Kończy się pewien etap, nadchodzi nowy… Szanując fakt, że prawem każdego nowego prezesa sądu jest dobranie sobie współpracowników, którzy będą realizowali jego wizję kierowania sądem, w tym również politykę informacyjną, uznałem, że moja rola (misja) w tym zakresie się wyczerpała - dodał. 

Odchodzący wiceprezes - rzecznik napisał też, że nowemu kierownictwu Sądu Okręgowego w Olsztynie życzy sukcesów w zarządzaniu naszym Sądem, realizacji misji stania na straży niezależności sądów i zasad wynikających z roty ślubowania sędziowskiego.