Obie spółki współpracują od dawna, gdyż TFKable jest ważnym partnerem biznesowym i dostawcą żył uszczelnionych niskiego, średniego i wysokiego napięcia do produktów JDR. Zaawansowane technicznie systemy podmorskie JDR są stosowane przez firmy z sektora paliwowo –gazowego oraz energetyki odnawialnej inwestujące w instalacje morskie.

Zamknięcie transakcji - przewidywane w trzecim kwartale 2017 r. - uzależnione jest m.in. od zgody odpowiednich organów regulacyjnych.

W skład zespołu CMS pracującego przy transakcji zarządzanej z Warszawy przez Grahama Conlona, partnera z działu transakcyjnego, z uprawnieniami do prowadzenia transakcji regulowanych prawem angielskim, weszło ponad 50 prawników, w tym m.in. starszy prawnik Valentina Santambrogio wspierająca kierowanie transakcją, Ben McParland, Anna Thomson oraz b z londyńskiego biura CMS.

"To druga transakcja, w której jako CMS wspieramy polskie przedsiębiorstwo w ekspansji na rynek brytyjski, wcześniej doradzaliśmy na rzecz spółki Amica przy przejęciu CDA Group również w Wielkiej Brytanii" - podkreśla Graham Conlon. "Polskie przedsiębiorstwa są coraz bardziej aktywne w przejęciach graczy zagranicznych, a możliwość prowadzenia z Warszawy transakcji regulowanych prawem angielskim jest doceniana przez naszych klientów. Przy tego typu transakcjach atutem jest także sieć biur, jaką CMS posiada w Europie i poza naszym kontynentem".

JP Morgan oraz Société Générale zapewniali doradztwo finansowe na rzecz TFKable.

 

Opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC)
Błażej Kuźniacki
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł